top of page
  • filistineozgurluk

Daha çok eylem, daha gür ses: ihtiyacımız olan bu!Netenyahu’dan katliamların süreceği tehdidi

Likud Partisi’nin İsrail Meclisi’ndeki (Knesset) haftalık toplantısında konuşan Başbakan Binyamin Netanyahu, 7 Ekim’den bu yana İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Netanyahu,"Amacımız Hamas'a karşı kesin bir zafer. Hamas lider kadrosunu öldüreceğiz, bu nedenle Gazze Şeridi'nin her bölgesinde aktif olmaya devam etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Hamas’ın lider kadrosu öldürülmeden saldırılarının nihayete ermemesi gerektiğini savunan başbakan Netanyahu, "Savaş o zamandan önce bitmemeli ancak yıllar değil, aylar sürecek." dedi.


Savunma Bakanı’nın bir gün önce İsrail ordusu Refah bölgesini işgal etmeden zafer kazandığımızı söyleyemiz sözleriyle beraber düşünüldüğünde Filistin halkını çok zorlu bir dönem bekliyor.

Bu yüzden Gazze için küresel dayanışma ağlarının her zamankinden daha dinç, daha güçlü ve daha yaygın olmasına ihtiyacımız var. Hükümetlerin hiçbir şey yapmayacağı ortada. Güney Afrika Lahey’de tek başına direndi. Gazze’ye güç verecek olan kitlesel hareketler. Ne bölge ülkelerinin ne dünya ülkelerinin hükümetleri Filistin halkının yanında. Halkın yanında olan halklar.


Mısır’da Gazze’yle dayanışan aktivistlerin yakın zamanda söylediği gibi, Gazze "hükümetler tarafından kuşatılıyor ancak insanlar tarafından destekleniyor". Mısırlı aktivist gruplar ve kampanyalar tarafından geçen hafta imzalanan bir bildiri, Mısır ile Gazze arasındaki Refah kapısının açılması ve serbest yardım akışı çağrısında bulundu. "İşgalci güç tarafından kuşatmayı kırmak için başka olası geçişlerin açılması çağrısında bulunuyoruz" diye ekliyor.


15 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

1 comentario


Invitado
12 feb

🇵🇸🇵🇸🇵🇸

Me gusta
bottom of page